Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).
×

O KIERUNKU

Student kierunku Gpracy rafika reklamowa zdobywa szeroką wiedzę z zakresu historii sztuki, kultury, cywilizacji, etyki, estetyki oraz filozofii. Każdy słuchacz pozyskuje wiedzę i umiejętności warsztatowe oraz artystyczne w zakresie grafiki i obszarów pokrewnych, umożliwiające podejmowanie twórczości własnej oraz pracy w zespole. Przygotowywany jest do posługiwania się tradycyjnymi i nowoczesnymi środkami przekazu artystycznego w twórczości graficznej i projektowej.

Podczas trwania nauki studenci poznają podstawy reklamy, projektowania gier komputerowych i tworzenia animacji. Uczą się także realizacji filmów reklamowych i artystycznych, tworzenia wizualizacji oraz trójwymiarowej grafiki.

Specjalizacje:
Animacja:
 • Animacja w reklamie
 • Animacja w filmie – efekty specjalne
 • Animacja – narracja filmowa (filmy na bazie scenariuszy, storyboard’ów)
 • Wizualizacja – architektury, procesów chemicznych, fizycznych, biologicznych
 • Techniki przetwarzania materiałów filmowych – kodowanie (Internet, DVD, 2K, 4K
 • Techniki przetwarzania dźwięku
 • Technologie grafiki – animacja cyfrowa dla sieci (3D, VRML)
Gry 3D:
 • Graficzne programy użytkowe: 3D, efekty specjalne, montaż
 • Systemy multimedialne
 • Systemy komputerowe w wizualizacji
 • Komputerowe systemy aranżacji dźwięku i obrazu
 • Techniki renderingu
Multimedia:
 • Tworzenie stron internetowych
 • Interfejsy dla środowisk mobilnych i dotykowych
 • Programowanie - cyfrowe media, interakcje analogowo-cyfrowe
 • Zarządzanie internetowymi bazami danych
 • Systemy pozyskiwania i przetwarzania obrazu
 • Grafika prezentacyjna
 • Wirtualna rzeczywistość
 • Publikacje elektroniczne - informatyka wydawnicza
 • Technologie grafiki – animacja cyfrowa dla sieci (2D)
Gry 2D:
 • Sztuczna inteligencja w grach - wprowadzenie
 • Programowanie gier 2D - wprowadzenie
 • Interfejs Design Gry
 • Gry Projekty – PreProdukcja
 • Technologia informacyjna:
 • Informatyka mediów interaktywnych
 • Graficzne programy użytkowe: 2D i 3D, efekty specjalne,
 • montaż
 • Systemy multimedialne
 • Systemy komputerowe w wizualizacji
 • Komputerowe systemy aranżacji dźwięku i obrazu
Reklama:
 • Specjalistyczne projektowanie graficzne – typografia i obraz
 • Technologie druku analogowego – przygotowalnie drukarskie (techniki offsetowe, stochastyczne)
 • Pozyskiwanie i przetwarzanie obrazów analogowych i cyfrowych
 • Technologie druku cyfrowego
Wybitni wykładowcy:
Doctor Honoris Causa prof. dr hab. Mariusz Dąbrowski

malarz, fotograf, reżyser i producent filmowy; studia na Wydziale Malarstwa oraz Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Absolwent New York Institute of Photography, University of the State of New York, USA oraz Cape Studies w Kapsztadzie, RPA. Dyplom z wyróżnieniem w 1995r. Stopień naukowy doktora i doktora habilitowanego obronił w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Z nominacji Prezydenta Reczypospolitej Polskiej otrzymał tytuł Profesora Sztuk Filmowych, posiada także najwyższy tytuł akademicki Doctora Honoris Causa. Wykłada na Uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Azji i Afryce.

Autor ok 100 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych. Laureat ponad 30 prestiżowych międzynarodowych nagród m.in.: 2012-Academy meets Photokina, Kolonia, Niemcy; 2009 – Główna Nagroda Horizonte Das Fotofestival, Zingst, Niemcy; 2008 – Academy meets Photokina, Kolonia, Niemcy; 2007 – Polish-American Cultural Links Award Nagroda Ambasadora USA w Polsce; 2006 – International Leadershep United States, Washington USA; 2004 – Nagroda na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin; 2004 – Nagroda Miesięcznika „Art. Eon” dla najlepszego artysty; 2003 – Nagroda: Talens Award dla najlepszego malarza; 2003 – Nagroda Miesięcznika WIK, Warszawa i Kultura; 2002 – Grand Prix, Ap-Art., Berlin; 2001 – Nagroda na Biennale Malarstwa Polskiego Bielska Jesień w Bielsko-Białej. Kurator polskich i międzynarodowych przedsięwzięć artystycznych: Polsko – Amerykańskich Warsztatów Fotograficznych w Afryce Północnej, Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej i Warszawskiego Biennale Sztuki Mediów, Twórca kilkudziesięciu wystaw młodej sztuki polskiej w kraju i zagranicą. Redaktor naczelny pisma artystycznego MediaArt.

Prof. EWA LATKOWSKA-ŻYCHSKA o swojej sztuce

Zawsze staram się zdobywać umiejętności kształtowania materii tak, aby z jednej strony stała się posłuszna mojej woli, z drugiej wolna na tyle aby dać się nieść intuicji - tak jak działa natura. Twórczość Ewy Latkowskiej-Żychskiej jest znana i ceniona - określana znakiem lapidarności i rozpoznawalna na wszystkich wystawach w Polsce i za granicą. Jej kompozycje znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Prof. Wojciech Sadley

Po okresie tworzenia klasycznych form tkackich Ewa Latkowska-Żychska znalazła dla siebie nowy obszar fascynacji - jest nim "papierowa pasja". W tych działaniach wykorzystuje znajomość czerpania papieru, łączy technologię japońską z europejską, docieka tajemnic obu tych metod. Na ten temat posiada bardzo rozległą wiedzą, którą ciągle poszerza, wzbogaca o coraz to nowe możliwości poznawczego warsztatu.

Jest jak dobrze prowadzony ogród - z roku na rok i z doświadczenia na doświadczenie owocuje i spełnia coraz więcej. Czerpanie papieru, to zaczerpnięcie z przypadku, "złapanie" śladu, ruchu, emocji, czegoś ulotnego. Zaakceptowany przypadek jest elementem artystycznej wypowiedzi. Obrazy budowane są z wielu nakładających się na siebie warstw papieru wynikających z wielokrotnego ich zaczerpnięcia.

Jej prace sprawiają wrażenie, jak gdyby w skład ich materii wchodziło powietrze, woda i światło.

Prof. Anna Goebel

Prof. Jacek Nowotarski
 • Dyplom w pracowni drzeworytu doc. Andrzeja Bartczaka i w pracowni malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego.
 • Uprawia rysunek, grafikę komputerowa i malarstwo.
 • Udział w 43 wystawach zbiorowych i 12 indywidualnych.

Pisali o mnie:
"Artysta świadomie i prawie prowokacyjnie porusza się na granicy pomiędzy figuracją i abstrakcją. Rezultatem tego balansowania jest stworzenie świata nierzeczywistych, skonstruowanych przedmiotów obdarzonych potężnym ładunkiem emocjonalnym - czegoś z pogranicza naturalizmu i abstrakcji, kubizmu i ekspresjonizmu - świat bardzo wiarygodny i zdolny do przejęcia w siebie przesłania pochodzącego zarówno ze świadomości, jak i nieświadomego. Jest to jedna z najciekawszych propozycji artystycznych, z jaką zetknąłem się ostatnio - daleka od banału a tak bliska oczywistości."
~prof. Stanisław Fijałkowski, Łódź - marzec - 1995

"Charakteryzują się lapidarną, oszczędną kreską i przedstawiają wspaniałe, erotyczne ptakobaby, biuściste i pięknie - pęknięte, wyuzdane i delikatne - prawie jak żywe. Jest to, oczywiście, erotyzm bardzo wysublimowany, rodem z literatury Schulza: delikatne damskie stopy, szczypce raka i dyscyplina kompozycji. Erotyzm tematów staje się pretekstem do wyrafinowanej gry, do balansowania na granicy czytelności."
~prof. Rafał Strent, Warszawa - maj - 1995

"Dominujące w nich elementy to abstrakcyjne twory postacio-akto-zwierzo, czy ptakopodobne, o wyraźnie biologicznej proweniencji a występujące solo, w parach lub małych grupach. Stanowią one główny temat obrazów; arealistyczna struktura ich biologizmu wyznacza klimat tej twórczości."
~doc. Adam Wsiołkowski, Kraków - październik – 1989

dr Milena Romanowska

Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w latach 1984-1990. Dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kudukisa i tkaniny unikatowej w pracowni prof. Aleksandry Mańczak w 1990 r. W 1993 r. przebywała w Paryżu na stypendium twórczym przyznanym przez Fundację Kultury Niezależnej.

W 2009 uzyskała tytuł doktora w dziedzinie malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2010 r. prowadzi pracownię malarstwa na Kierunku Grafika Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się także projektowaniem aranżacji wystawienniczych w przestrzeni publicznej i grafiką projektową.

mgr Krystyna Urbanowicz-Dudek

Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w latach 1985-1991. Dyplom na Wydziale Grafiki Warsztatowej w Pracowni Technik Metalowych u prof. Leszka Rózgi i z malarstwa w pracowni prof. Juliusza Narzyńskiego. Profesjonalnie od ukończenia studiów zajmuje się grafiką projektową i wydawniczą.

dr Dora Hara

Artysta Multimedialny, twórca festiwalu „Artimplant społeczny”, dydaktyk SAN, animator kultury. Uczestniczka wielu prestiżowych konkursów, w tym: 40 Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2011"(z pośród zgłoszonych 1624 prac wybrano 56 w tym 2 prace autorki); VI World Textile Art w Mexico City oraz Xalapa (Meksyk 2011); Arte&Arte: (Como 2010, Paryż 2011, Wenecja 2011), stypendystka Mix Media Art Communications, Mischima (Japonia 2010), gość specjalny na Biennale Współczesnego Malarstwa Japońskiego, Fukushima (Japonia 2010);..; wyróżnienie na VI Biennale “From Lousanne to Beijing "New Vision", w Hana Museum, Zhengzhou (Chiny 2010). Zaproszona przez Radę Programową 14 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi w 2013 r. do reprezentowania Polski. Zaproszona przez kuratora na 7th International Fiber Art Biennale Exhibition 2012, Chiny. Tworzy Tkaninę Unikatową i uprawia malarstwo abstrakcyjne na dużoformatowym płótnie jedwabnym. Ostatnio zawęziła temat prac do kompozycji barwnych i monochromatycznych, których jedynym elementem są koła. Świadomie wykorzystuje medium farb wodnych, w postaci laserunków, przenikania, nakładania… Osiąga lekkość efektu "alla prima" poprzez zestawienie sfumato z intensywnie nasączonymi barwami fragmentów kompozycji obrazu. Koordynator kierunków Artystycznych oraz wykładowca SAN.

dr Monika Krygier

Studia: Pracownia Malarstwa PWSSP w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom na Wydziale Wzornictwa: 1983r.

Zajmuje się grafiką projektową, malarstwem i rzeźbą. 1991-2001 pracownik dydaktyczny w Instytucie Architektury i Urbanistyki PŁ w pracowni rzeźby, 1997- 2000 prowadziła zajęcia z rzeźby i kompozycji plastycznej dla studentów architektury w Moguncji w Niemczech. Od 1993 roku prowadzi Pracownię Kompozycji Plastycznej na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Łodzi. Wykłada też historię sztuki i prowadzi seminaria z analizy formy plastycznej.

Laureatka Nagrody Krytyków Sztuki na 19 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, 2002. Udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą (Belgia, Niemcy, Szwecja). Prace m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Pomorza Środkowego, w Słupsku, w galeriach i zbiorach prywatnych.

CO PO STUDIACH?

Kariera zawodowa Absolwenta

Absolwenci kierunku Grafika reklamowa w Społecznej Akademii Nauk podejmują pracę w instytucjach kultury, korporacjach medialnych (portale internetowe, telewizja, wydawnictwa multimedialne), agencjach graficznych i reklamowych. Zdobytą podczas studiów wiedzę wykorzystują także podczas pracy w jednostkach organizacyjnych firm i urzędów administracji publicznej odpowiedzialnych za kreację, reklamę i promocję.

Animacja: W ramach tej specjalności studenci uczą się realizować filmy reklamowe i artystyczne, bazując na programie 3D Studio Max. Uwzględniając możliwości w/w programu mają okazję, eksponując efekt trójwymiarowej grafiki, tworzyć gry komputerowe, symulacje przestrzenne związane z wizualizacją przedmiotów - produktów czy architektury.

Multimedia: Studenci uczą się szeroko pojętej reklamy, która koncentruje ich na projektowaniu stron internetowych z uwzględnieniem mediów interaktywnych. Zyskują również umiejętność projektowania gier komputerowych oraz tworzenia komunikatów społecznych budowanych na styku mediów tj. film realizowany w programie Flash z filmem video.

Reklama: Studenci uczą się dwuwymiarowej reklamy, która koncentruje się wokół systemów identyfikacji graficzne, do którego należą m.in. wizytówki, foldery, katalogi czy projektowanie znaków graficznych. Specjalność przygotowuje również fachowców zajmujących się plakatem. Edukacja w tym obszarze uwzględnia wszystkie odmiany plakatu, od reklamowego poprzez społeczny czy związany z kulturą.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

Czas trwania: 6 semestrów
Rodzaj studiów: studia I stopnia
Limit miejsc: studia stacjonarne - 20 miejsc, studia niestacjonarne - 60 miejsc
Uzyskany dyplom: licencjat grafiki
Opiekun merytoryczny kierunku: dr hab. Dora Hara

Zasady rekrutacji:

Nabór prowadzony będzie od 05 maja 2014 roku do wyczerpania limitu miejsc, jednak nie dłużej niż do 30 września 2014 roku. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Na pierwszy rok studiów zostają przyjęte osoby, które osobiście, za pośrednictwem poczty (liczy się data stempla pocztowego) lub przez osoby trzecie dostarczą komplet wymaganych dokumentów.

Na pierwszy rok studiów zostają przyjęte osoby, które osobiście, za pośrednictwem poczty (liczy się data stempla pocztowego) lub przez osoby trzecie dostarczą komplet wymaganych dokumentów.

Wymagane dokumenty:
 • świadectwo dojrzałości w oryginale
 • 2 zdjęcia w formacie legitymacyjnym
 • kserokopia dowodu osobistego (strona 1 i 2)
 • dowód wpłaty wpisowego
 • formularz aplikacyjny (pobierz ze strony lub w Biurze Rekrutacji)

Dokumenty przyjmowane są przez Biuro Rekrutacji.

Na studia zapisać się można również wypełniając elektroniczny formularz, jednak i w tym przypadku należy pamiętać o konieczności dostarczenia do Biura Rekrutacji w ciągu 7 dni od daty rejestracji wymaganych dokumentów. Wypełnienie samego formularza rekrutacyjnego nie jest równoznaczne z zapisaniem się na studia.

Uczelnia zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia tego kierunku w przypadku małego zainteresowania danym kierunkiem studiów.


* kierunek w przygotowaniu

Kierunek będzie uruchomiony pod warunkiem zgłoszenia się odpowiedniej liczby kandydatów.

Oferta łączona z SAN Łódź

           
Społeczna Akademia Nauk Wydział w Olkuszu oferuje kształcenie na kierunkach ekonomicznych (w zakresie: logistyki, zarządzania, rachunkowości i finansów, administracji, psychologii zarządzania, bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego), kierunkach społeczno-humanistycznych (pedagogika, filologia angielska) oraz kierunkach technicznych (informatyka). Społeczna Akademia Nauk w swojej ofercie, ma nie tylko studia po polsku, ale również studia po angielsku. Studia po angielsku prowadzone są między innymi na takich kierunkach jak: Master of Science in Information Technology, Master of Science in Professional Communication czy Filologia angielska & Master of Science in Professional Communication. Społeczna Akademia Nauk umożliwia także studiowanie elitarnego kierunku MBA (Master of Business Administration). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!